KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11944178
nr 1194 4178
Oscar Brentzell
(1896-1966), Sverige
Oljemålning, Lofoten. Signerad, daterad 1946. Olja på duk, 50x60 cm
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 juli 2018
kl 19:42:36
100 kr
150 kr
Oscar Brentzell
Läs mer om Oscar Brentzell